Na czym polega zabieg przeciwłupieżowy?

włosy

Problem łupieżu może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Białe, sypiące się z głowy łuski to kłopotliwa dolegliwość, która może mieć różne przyczyny. Zaburzenia hormonalne nasilające łojotok, stres, spadek odporności czy używanie niedopasowanych do rodzaju skóry głowy kosmetyków pielęgnacyjnych to jedynie część z nich. Za pojawienie się problemu z nadmiernie przesuszającym się naskórkiem odpowiadać mogą również uwarunkowania genetyczne. Chcesz pozbyć się łupieżu? Poznaj nasze wskazówki dotyczące tego, jak radzić sobie z tą dolegliwością.

Zabieg przeciwłupieżowy jako sposób na eliminację łupieżu

W sytuacji, gdy zauważysz, że na Twoich włosach i ubraniach pojawiają się białe lub żółtawe fragmenty naskórka, nie lekceważ tych objawów. Ich wystąpienie to zwykle pierwszy, wyraźny symptom łupieżu. Aby upewnić się, że masz do czynienia z tą dolegliwością, najlepiej skontaktuj się z trychologiem lub fryzjerem. Specjaliści wykonają badanie włosów lub skóry głowy, a na podstawie uzyskanych wyników dobiorą odpowiednie kosmetyki przeciwłupieżowe. W gabinetach trychologicznych lub dermatologicznych najczęściej przeprowadza się również zabiegi np. z wykorzystaniem prądów d’Arsonvala. Oprócz tego zabiegi przeciwłupieżowe znaleźć można też w ofercie profesjonalnych salonów fryzjerskich. Takie lecznicze zabiegi kosmetyczne w Poznaniu oferuje m.in. Salon fryzjersko-kosmetyczny BiBiuti.

Wśród zabiegów zwalczających łupież przeprowadzanych w salonach fryzjerskich najpopularniejsze są peelingi skóry głowy. Peeling skóry głowy polega na dokładnym usunięciu martwego naskórka i odżywieniu skóry za pomocą specjalnych preparatów odżywczych. Po jego zakończeniu najczęściej na skórę głowy nakładane są maski odżywcze, których celem jest uregulowanie produkcji sebum. Poza peelingami znanym zabiegiem przeciwłupieżowym jest też wtarcie w skórę głowy specjalnych ampułek przeciwłupieżowych. Podczas masażu głowy substancje aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu przywracają jej równowagę mikrobiologiczną oraz prawidłowe pH.

logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań