Jak dobrać fryzurę do twarzy?

fryzjer

W magazynie modowym zauważyłaś fryzurę, która wpadła Ci w oko? Zanim zdecydujesz się na ostre cięcie, zastanów się, czy taka fryzura będzie pasowała do Twojej twarzy i osobowości. Pamiętaj, że to, co dobrze wygląda u innych, nie zawsze równie estetycznie będzie prezentowało się u Ciebie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego stylisty, który doradzi, jaka fryzura będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Przed wizytą w salonie warto jednak zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami dotyczącymi dopasowania cięcia do twarzy, o których piszemy w dalszej części artykułu.

Czym się kierować przy wyborze fryzury?

Zmiana fryzury to ważny moment w życiu każdej kobiety. Wśród wielu możliwości wcale nie jest łatwo znaleźć idealne cięcie. Wybór odpowiedniej fryzury zależy bowiem od kształtu Twojej twarzy. Pierwszym krokiem jest więc określenie, czy Twoja buzia jest owalna, okrągła, podłużna, kwadratowa czy trójkątna. Jeśli udało Ci się sprecyzować kształt, co zwykle jest największym wyzwaniem, pozostaje jedynie wybór właściwej fryzury. Poniżej przedstawiamy fryzury, które pasują do wymienionych kształtów twarzy.

  • Twarz owalna – do niej pasuje większości fryzur. Jej posiadaczki mogą nosić włosy krótkie lub długie. W ich przypadku problemu nie stanowi również grzywka, zarówno ta prosta, jak i zaczesana na bok.
  • Twarz okrągła – w kwestii wyboru fryzury jest nieco bardziej problematyczna. Jeśli jesteś w tym gronie, zrezygnuj z prostej grzywki i postaw na średniej długości, pocieniowane włosy, które wysmuklą Twoją twarz. Pamiętaj, by nie wybierać przylegających fryzur, lepiej postaw na fale i charakterne pazurki.
  • Twarz podłużna – dobrze prezentuje się z grzywką. W tym przypadku zwykle zaleca się półdługie fryzury. Panie o podłużnej twarzy powinny zrezygnować z długich prostych włosów oraz wysokich gładkich upięć. W ich przypadku sprawdzą się za to fale.
  • Twarz kwadratowa – doskonale współgra z długimi lub półdługimi włosami. Klasyczne boby czy długie luźno rozpuszczone włosy zaczesane z przedziałkiem na boku to strzał w 10. Dobrym rozwiązaniem jest też fikuśna, ścięta na bok grzywka. Paniom o kwadratowej twarzy zdecydowanie odradza się za to krótkie, chłopięce fryzury.
  • Twarz trójkątna – jest stworzona do krótkich fryzur. Geometryczne cięcia i niesfornie opadające kosmyki maskują ostre rysy i nadają twarzy łagodniejszego wyrazu. Mając trójkątną twarz, nie zawsze musisz jednak rezygnować z długich włosów. Aby wyglądać dobrze, postaw na cieniowane fryzury z przedziałkiem lub dłuższą, zaczesaną na bok grzywką.
logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań