Strzyżenie męskie. Propozycje fryzur

konturu twarzy

Każda fryzura męska powinna być dobrana do kształtu twarzy, aby nie zaburzała proporcji sylwetki. Dobór ścięcia i wymodelowania włosów należy pozostawić profesjonalnemu salonowi fryzjerskiemu. Wyznacznikiem fryzury powinien być przede wszystkim kształt męskiego podbródka, linia szczęki, wielkość nosa i uszu oraz kształt głowy. Doświadczony fryzjer jak nikt inny potrafi najlepiej zaproponować uczesanie, w którym będziemy wyglądać atrakcyjnie i męsko. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi ująć kilka lat i zniwelować mankamenty twarzy.

Fryzura męska przy kwadratowej twarzy

Przy kwadratowej twarzy należy wybrać fryzurę, która ją nieco wydłuży. Włosy na górze powinny być nieco dłuższe, natomiast boki krótko ostrzyżone. Jeśli nie lubimy mocno wystrzyżonych boków, możemy je delikatnie skrócić, tak by dodatkowo nie poszerzały konturu twarzy. Twarz kwadratowa jest symetryczna, dlatego, aby ją nieco złagodzić, dobrym rozwiązaniem będzie przedziałek z prawej lub lewej strony.

Twarz podłużna – jaka fryzura?

Podłużną twarz z wysokim czołem nie należy jeszcze bardziej wydłużać. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniej męskiej fryzury. Boki mogą być nieco dłuższe, dzięki temu optycznie ją powiększymy. Wysokie czoło złagodzić możemy dłuższą grzywką, która je zasłoni.

Twarz okrągła – jak ściąć włosy?

Przy owalnej i pulchnej twarzy należy zniwelować krągłości za pomocą profesjonalnego ścięcia. Boki warto skrócić maszynką, a górę postrzępić. Od kolistego kształtu twarzy odwróci nierówna postrzępiona grzywka ułożona do góry. Dzięki temu twarz wyda się dłuższa i szczuplejsza.

Gdy zauważymy pierwsze oznaki łysienia, należy dobrać odpowiednie strzyżenie do danej ilości włosów. Dłuższa góra i wycieniowana grzywka spowodują kontrolowany nieład i zatuszują pierwsze zakola. Takie strzyżenie sprawdza się zarówno przy włosach prostych, jak i kręconych. Na zakrycie zakoli możemy również zastosować cięcia z grzywką zaczesaną na czoło i bok lub fryzury męskie z przedziałkiem.

logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań