Jak pielęgnować suche włosy?

suche włosy

Włosy to bardzo ważny element naszego wyglądu. Jednak nie zawsze są zdrowe i pełne blasku. Duża część osób zmaga się z suchymi włosami, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Problem z suchymi włosami związany jest przede wszystkim z czynnikami zewnętrznymi. Dlatego, aby przywrócić ich blask należy używać odpowiednich kosmetyków lub zdecydować się na odżywcze zabiegi u profesjonalnego fryzjera.

Dlaczego włosy się przesuszają?

Włosy często poddawane są różnym zabiegom upiększającym takim jak farbowanie, prostowanie oraz suszenie. Wszystkie te czynności mają negatywny wpływ na kondycję włosów, szczególnie jeśli nie używa się kosmetyków ochronnych. Jeśli tak postępujemy, prędzej czy później zostanie zachwiana otoczka tłuszczowa włosa, co będzie skutkować szybką utratą wody z włosów. W efekcie włosy stają się nie tylko suche, ale i łamliwe, a końcówki często się rozdwajają. Ponadto suche włosy się plączą, puszą i elektryzują.

Najważniejsze nawilżenie

Ratunkiem dla suchych włosów jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie i zamknięcie łuski włosa. W tym celu należy sięgać po szampony i odżywki specjalnie przeznaczone do suchych włosów. W ich składzie znajdują się substancje odżywcze takie jak masło shea, witaminy, wyciągi roślinne oraz kreatyna. Jednak, jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez prostowania włosów lub układania ich na lokówce, warto zainwestować w profesjonalne zabiegi, jakie oferuje salon fryzjerski.

W naszym salonie możecie skorzystać z najbardziej skutecznych metod na odżywienie i nawilżenie włosów, jakimi są sauna do włosów oraz maseczki keratynowe. Dzięki nim włosy natychmiast zostaną nawilżone, staną się gładkie oraz odzyskają blask. Zabiegi tego typu warto powtarzać po każdym farbowaniu włosów lub raz na jakiś czas w celu nawilżenia.

Warto zapobiegać

Jeśli włosy wymagają codziennej stylizacji, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Używając suszarki zamień ją na tą, która używa zimnego powietrza. Przed każdym użyciem suszarki i prostownicy nałóż na włosy kosmetyk, który ochroni włosy przed wysoką temperaturą. Warto też zastanowić się, czy codzienne używanie urządzeń do stylizacji włosów jest naprawdę konieczne, czy można je ograniczyć.

logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań