Jak dbać o brodę?

mężczyzna w lustrze

Chociaż do niedawna od modnego mężczyzny oczekiwano idealnie gładkiej skóry na twarzy, obecnie zarost powrócił do łask i to z wielkim hukiem. Panowie chętnie zapuszczają wąsy i brody – jedni regularnie je przycinają, inni czekają, aż zarost osiągnie imponującą długość. Jednak broda dodaje mężczyźnie atrakcyjności tylko wtedy, gdy jest zadbana i dopasowana do kształtu jego twarzy. Niechlujny zarost może robić złe wrażenie.  Jak należy dbać o brodę, by stała się prawdziwą wizytówką brodacza? Sprawdźmy!

Czyść i czesz

Brodę, podobnie jak włosy, należy regularnie myć. Najlepiej wykorzystywać do tego celu naturalne kosmetyki, które są przyjazne zarówno dla zarostu, jak i dla skóry. Wiele z nich ma działanie wzmacniające włosy, dzięki czemu broda po jakimś czasie ich stosowania staje się bujniejsza. Brodacze często zapominają o czesaniu swojego atrybutu, a jest ono kluczowe. Przede wszystkim pozwala ono wyczesać z zarostu łuszczący się naskórek i inne zanieczyszczenia, zapobiega też pojawianiu się łupieżu. Brodę miękką szczotką warto czesać kilka razy dziennie!

Stylizuj u profesjonalisty

Stylizację i dobór kształtu brody warto zlecić doświadczonemu barberowi lub męskiemu fryzjerowi. Dobry barber nie tylko przytnie zarost równo i modnie, ale też będzie wiedział, jaki kształt brody będzie pasował do danego typu urody. Nawet zapuszczając brodę, warto regularnie wybierać się do specjalisty na jej podcięcie. Nie tylko wzmocni ono zarost, ale też pozwoli utrzymać jego schludny i zadbany wygląd. Fryzjer męski wie, jak skomponować fryzurę i brodę, by uwydatniały one zalety danego pana, jednocześnie maskując jego niedoskonałości.

Nawilżaj i pielęgnuj

Broda wymaga regularnego nawilżania. W tym celu brodacz powinien uzupełnić swój zestaw kosmetyków o olejki do brody, które nie pozwolą włoskom wysuszać się. Olejki chronią zarost również przed wchłanianiem przez niego przykrych zapachów pochodzących z otoczenia (np. palarni, warsztatu). Wiele produktów zawiera również delikatne aromaty, dzięki czemu zarost może pachnąć np. jabłkiem czy… świeżym sianem. Pielęgnacja brody poza tym przypomina dbanie o resztę ciała: kluczowy wpływ na wygląd ma zawsze zdrowy styl życia. Jedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców, picie wody, aktywność fizyczna i unikanie stresu sprawiają, że organizm starzeje się wolniej, a włosy staja się mocniejsze. Warto też odstawić używki takie, jak papierosy czy alkohol.

logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań