Włosy farbowane – jak zadbać o trwały kolor?

Włosy farbowane

Mimo że oferowane przez nasz salon farby do włosów trwale koloryzują włosy, zapewniając pełne krycie siwych włosów bez osłabiania ich struktury, o włosy farbowane należy dbać. Od tego, w jaki sposób będziemy dbać o włosy farbowane na co dzień, zależeć będzie nie tylko trwałość koloru, ale również kondycja włosa od cebulki, aż po same końce. Dziś podpowiemy wam parę sposobów, metod na podniesienie trwałości koloru, tak aby jednocześnie odżywić i zadbać o włosy zgodnie z tym, czego właśnie potrzebują one najbardziej w danym momencie.

Od czego zależy pielęgnacja włosów farbowanych?

W przypadku włosów farbowanych sposób ich pielęgnacji zależy od stanu włosów przed farbowaniem. Mimo że nowoczesne farby profesjonalne stosowane w naszym salonie zawierają dużo składników odżywczych, czy też nawilżających nie są one w stanie podczas koloryzacji „nadrobić’ braków witaminowych w strukturze włosa. Włosom farbowanym dedykowane są specjalne linie kosmetyków fryzjerskich do stosowania domowego, które zawierają składniki, zapobiegają wypłukiwaniu się farby z łusek włosów. Nierzadko kosmetyki do włosów farbowanych mają w składzie substancje czynne głęboko nawilżające i wzmacniające włosy, które stosowane regularnie poprawiają znacznie kondycję włosów farbowanych. Należy bowiem pamiętać, iż może się zdarzyć i z naszego doświadczenia wiemy, że się tak zdarza, że nie zawsze mamy możliwość skorzystania z usługi farbowania włosów w profesjonalnym salonie fryzjersko-kosmetycznym, bywa, że okazjonalnie farbujemy włosy środkami ogólnie dostępnymi w drogeriach, które nie bywa, że mimo że nie zawierają w sobie amoniaku, mają o wiele mniej substancji ochronnych strukturę włosa, nawilżających i regenerujących włos niż w przypadku farb z salonu.

To jakimi preparatami chemicznymi farbowane były włosy, odbija się nie tylko na wyglądzie włosów, ale również trwałości koloru. Stosowanie specjalistycznych preparatów do mycia i pielęgnacji włosów farbowanych szczególnie ważne jest w przypadku odcieni rudych i brązowych, które znacznie szybciej „wypłukują się” z włosów. Dobrym pomysłem jest używanie różnego rodzaju masek regeneracyjnych do włosów farbowanych, które pozwolą nawilżyć głęboko włosy, zamknąć pory i sprawić, że włosy nabiorą blasku, a sam kolor zostanie z wami na dłużej. Spłukując czy te myjąc włosy, dobrze jest pamiętać, że farbowane włosy nie lubią gorącej wody. Powoduje ona, że łuski włosa otwierają się, dlatego dobrze jest płukać włosy letnią wodą.

Dobry szampon i kosmetyki termoochronne

Jeśli naprawdę zależy nam na zatrzymaniu koloru na dłużej, dobrze jest zakupić kosmetyki pielęgnacyjne bezpośrednio u swojego fryzjera. My polecamy szczególnie szampon bezsiarczanowy, który nie tylko chroni kolor, ale również pielęgnuje delikatną skórę głowy. Zaletą tego kosmetyku jest również fakt, iż uzupełnia on strukturę włosa, wygładza go, przez co włos staje się mniej łamliwy nawet o 95%.

Biorąc pod uwagę codzienną pielęgnację włosów, dobrze jest chronić włosy przed gorącem suszarek i prostownic, a używając tych przyrządów do codziennych stylizacji włosów, dobrze jest używać produktów termoochronnych. Stosując się do podstawowych zaleceń fryzjera, w obszarze dbania o swoje farbowane włosy, z pewnością włosy odwdzięczą się wam pięknym blaskiem i żywym kolorem przez wiele tygodni. Ważne jest, aby decydując się na farbowanie włosów zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze na rynku farby nie zastąpią codziennej pielęgnacji włosów farbowanych, jaką zafundujemy im na co dzień.

logo bibiuti
Zadzwoń
+48 513 460 664
Zadzwoń
Scroll to Top

Nowa lokalizacja!

Kupiec Poznański - Parter

Plac Wiosny Ludów 2, Poznań